Masz pytanie? Zadzwoń: +48 18 337 40 77

Wapno

Cena brutto: 17.00zł
Dostępność:
Marka: ---
Opinie:
Zapisz do PDF:
 

Opis

Zapraw murarskich – zaletą zapraw z dodatkiem wapna jest dobra plastyczność, łatwa urabialność, dobra przyczepność oraz porowatość zapewniająca dobrą paroprzepuszczalność wykonanych tynków. Wraz z rozwojem chemii budowlanej , na rynku zaczęły pojawiać się nowe produkty „zastępujące”  wapno popularnie zwane „plastyfikatorami”. Jednak produkty te nie mogą w pełni zastąpić wapna w zaprawach ponieważ jak dowodzą badania pogarszają one często właściwości chemiczne i fizyczne mieszanki. Usunięcie wapna z zapraw stosowanych  jako tynki wewnętrzne powoduje pogorszenie mikroklimatu i utrudnioną  regulację wilgoci w pomieszczeniach co może z kolei  doprowadzić do wykraplania się wody na powierzchni  tynków i powstania zagrzybień ścian między innymi przez utratę właściwości higienizacji zapraw wykonanych bez dodatku wapna. W przypadku tynków wewnętrznych, próby zastąpienia wapna kończą się pogorszeniem plastyczności, przyczepności i urabialności.


Opinie

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji lub oczekuje na akceptację przez obsługę!

Napisz Recenzję

Koszty dostawy

Szczegółowe informacje o kosztach dostawy...


Cechy Produktu

  • Zapraw tynkarskich – skład zaprawy tynkarskiej zależy od funkcji jaką pełni w tynku oraz od rodzaju podłoża. Tradycyjne tynki wapienne i cementowo wapienne składają się z trzech warstw tworząc naturalną pompę ssąca i odciągają w ten sposób wodę z murów.  Każda warstwa spełnia inną funkcję:
  • Obrzutka – łączy z murem jest to warstwa czepna i magazynująca sole a jej grubość to około 5 mm
  • Narzut – wyrównuje podłoże, koryguje błędy murarskie i jest barierą dla wnikania wody z zewnątrz, grubość 15 mm
  • Gładź – poprawia estetykę wykończenia oraz łatwo oddaje pochłoniętą wcześniej wodę grubość 3-5 mm

Newsletter
Na podany adres email będziesz od nas otrymywał informacje dotyczące nowości w ofercie oraz najnowszych promocji. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ANAIS
Kontakt z nami
MASZ PYTANIE?
+48 18 337 40 77
Email: transblach@transblach.com.pl
Copyright 2017 transblach.com.pl All rights reseves. Wszystkie prawa zastrzeżone
Projektowanie sklepów internetowych iPolska.com.pl